Kategorie
Kosmetyki

Trendy w makijażu na lato!

Makijaż, który wygląda jak druga skóra to silny trend 2020 roku. W sezonie wiosna lato, pasjonatki makijażu rezygnują z kryjących i matowych produktów na rzecz świetlistego, zdrowego wykończenia. Efekt mokrej skóry przy jednoczesnym zachowaniu zadowalającego pokrycia niedoskonałości to najbardziej pożądana kombinacja.

Zdrowy blask i nieskazitelna cera jednocześnie! Zacznij od podstaw.

Podobnie jak odpowiednie płótno dla malarza, zadbana twarz stanowi bazę do wykonania perfekcyjnego makijażu. Zatem warto zainwestować w odpowiednią pielęgnację. Najważniejsza jest systematyczność oraz dobór kosmetyków do rodzaju cery. Jeśli cerze brakuje nawilżenia, makijaż nie wtopi się w skórę. Zamiast tego, osadzi się na skórze wizualnie ją postarzając. Nieestetyczne suche skórki wyjdą na pierwszy plan przy każdej próbie ujednolicenia kolorytu twarzy za pomocą produktu z pigmentem. W przypadku cery tłustej, która produkuje nadmiar sebum, należy zastosować produkty o właściwościach matujących.

Warto zrezygnować z kosmetyków zawierających znaczną ilość alkoholu, wysuszające właściwości nie służą żadnemu ze znanych typów cery.    Podsumowując: regularna, odpowiednio dobrana pielęgnacja stanowi klucz do sukcesu.Wygodnym rozwiązaniem jest wybór ulubionej serii dedykowanej konkretnemu typowi cery.

I mniej tym lepiej.

Baking, konturowanie na mokro i sucho oparte na wielu różnych produktach skutkuje efektem wow, niestety tylko na zdjęciach. W rzeczywistości, każda kolejna warstwa na twarzy odznacza się pudrowością i niepożądanym efektem maski. Nie warto sugerować się tutorialami gwiazd, które potrzebują makijażu do zdjęć i filmów. Codzienny make up powinien podkreślać naturalną urodę, wpasowywać się w trendy, które wskazują na ekspozycję walorów i drobną korektę niedoskonałości.

Zwróć uwagę na drogerie internetowe.

Zakupy przez internet cieszą się niesłabnącą popularnością.  Jeśli Twój makijaż i pielęgnacja są niekompletne z powodu braku czasu, koniecznie zapoznaj się z ofertą drogerii internetowych. Recenzje poszczególnych produktów znajdziesz na blogach i serwisach tematycznych, gdy wybierzesz kosmetyki idealnie pasujące do Ciebie, najwygodniej będzie zamówić wszystkie w jednym miejscu.  W ten sposób zaoszczędzisz czas oraz zyskasz pewność, iż uprzednio nie zostały wykorzystane jako tester.