Kategorie
Kosmetyki

Marki kosmetyczne „gwiazd” skąd się biorą? Odpowiedzią jest private label. Cz.1

            Kinga Rusin, Anna Lewandowska, Rihanna, Lady Gaga oraz Krystyna Janda. Zastanawiacie się co łączy wszystkie te osoby? Każda z nich wprowadziła na rynek swoją markę kosmetyczną firmując ją swoim nazwiskiem lub używając sprytnego zwrotu by np. Pat&Rub by Kinga Rusin.

Jak to jest możliwe?

Czy każda z kobiet powyżej ma swoją fabrykę produkującą kosmetyki? Otóż nie, odpowiedzią jest private label. Jest to częsta praktyka stosowana zarówno przy tworzeniu nowych marek kosmetycznych jak i przy wprowadzaniu nowych linii produktowych przez czołowych producentów kosmetyków.

Czym jest private label czyli marka prywatna?

Koszty wybudowania fabryki, opracowania linii technologicznej, zatrudnienia ludzi są niewyobrażalnie wysokie, większość prywatnych osób nie może sobie na nie pozwolić. Stanowi to również barierę dla firm o niskich budżetach, które jeszcze nie zaistniały znacząco na rynku. Na rynek regularnie wprowadzane są jednak kolejne marki kosmetyczne firmowane nazwiskami osób z pierwszych stron gazet. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu  istniejących już linii produkcyjnych. Wielu producentów oferuję usługę – private label czyli w najprostszych słowach produkcje kosmetyków na zlecenie. Oznacza to, że marki kosmetyczne, które spotykamy w drogeriach za którymi stoją znane nazwiska mogą wychodzić z tych samych linii produkcyjnych.  Zakres usługi oczywiście może znacząco się różnić, jednak zasada pozostaje ta sama.

Dlaczego private label?

Możliwości związanych z powstaniem prywatnej marki kosmetycznej jest bardzo dużo.

Podstawowa opcja to kupienie gotowej receptury np. przeciwzmarszczkowego kremu do twarzy,  kremu pod oczy lub całej linii pielęgnacyjnej lub „kolorówki”. Jest to o tyle interesujące, że wiele zagranicznych firm z branży kosmetycznej o stabilnej renomie oferuje swoje produkty jako private label w eksporcie. Oznacza to, że kosmetyk, który cieszy się dużą popularnością w danym kraju może z powodzeniem być wprowadzony pod inną marką w kraju innym.  Dzięki takiemu podejściu osoby zainteresowane posiadaniem marki własnej w pakiecie otrzymują szereg opinii konsumentów na temat danego produktu sprzedawanego już pod inną marką kosmetyczną. Naturalnie daje to potężne oszczędności związane z marketingiem, badaniami i rejestracją danego produktu. Warto zapoznać się z szerokim wyborem marek na https://4seasonsbeauty.pl/luksusowe-marki-kosmetyczne/